Περιφέρεια ΑΜΘ Σέρρες

Ε.Π.Σ. Σερρών: Με τις ομάδες της Ε.Π.Σ. Μακεδονίας στις Σέρρες

ΕΠΣ-Σερρών:-Με-τις-ομάδες-της-ΕΠΣ.-Μακεδονίας-στις-Σέρρες

Τις ομάδες της Ε.Π.Σ. Μακεδονίας υποδέχονται σήμερα Τετάρτη 26 Φεβρουαρίου οι Μικτές ομάδες της Ε.Π.Σ. Σερρών για την 6η αγωνιστική του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων.

Τα παιχνίδια θα γίνουν στα γήπεδα της Ε.Π.Σ. Σερρών στην ομόνοια με την Κ12 να αγωνίζεται στις 12:30 και την Κ14 στις 14:00, στα τελευταία εντός έδρας ματς της κανονικής περιόδου.

Ο Ενωσιακός προπονητής Σάκης Τερζής ανακοίνωσε τις αποστολές των ομάδων Κ12 και Κ14 που είναι:

Κ12: Ιακάρης, Κωνσταντινίδης Γ., Κατιάκος, Κουκούτσης, Ταϊμπίρης, Φούρλιος Ι., Βασιλάκος, Σιώπης, Κεβάνι, Γκαϊδατζάκης, Καμήλαλης, Χαρισούδης, Γιατζόγλου, Σαρακατσάνης, Κωνσταντινίδης Αστ.

Κ14:  Αναδολής, Δράγκος, Αρτζόγλου, Γκουτίδης, Θεοχαρίδης, Καπλανίδης, Κατσούρας, Κασελούρης, Ματσικόπουλος, Μίσας, Τζελέπης, Τσαμαντουρίδης, Τριανταφύλλου, Σφουγγούρης, Θωμόγλου, Χάβος, Χατζημαργαρίτης, Μαγκενάκης

Οι ομάδες της Ε.Π.Σ. Μακεδονίας θεωρούνται και παραδοσιακά από τα φαβορί του ομίλου. Η ομάδα Κ12 έχει 4 νίκες και μία ήττα ενώ η Κ14 είναι πρώτη και αήττητη με 4 νίκες και μια ισοπαλία.

Οι Ενωσιακοί προπονητές της Ε.Π.Σ. Μακεδονίας, Στέφανος Κρεμέζης και Γιώργος Καραδήμος συμπεριέλαβαν στις αποστολές των ομάδων τους παρακάτω ποδοσφαιριστές:

Κ 12 : Ζελελίδης Σταύρος (ΑΕ Ευόσμου), Καπακτσόγλου Πέτρος (Μπέμπηδες 2000), Καραγκιόζης Ηλίας (ΠΑΟΚ), ΜαυρόπουλοςΑγγελος (Αρης), Μαύρος Γεώργιος (Αίολος Ευόσμου 2014), Μεγγίδης Αλέξανδρος (ΠΑΟΚ), Μοσχόπουλος Στέφανος (Λιονταράκια), Μυτιληνός Πέτρος (ΑΟ Πρωτέας Ευόσμου), Νικολακίδης Ιωάννης (Ντίνος Κούης), ΠαλούκηςΑρης (Ντίνος Κούης), Σιδηρόπουλος Αναστάσιος (Πρωταθλητές Πεύκων), Τουρσουνίδης Κωνσταντίνος (ΠΑΟΚ), Τρικαλιώτης Αρσένιος (Μακεδονικός), Τσαχουρίδης Φίλιππος (Αίολος Ευόσμου 2014) και Τσομπανόπουλος Βασίλης (ΑΟ Σούτερς).

Κ 14 : Αγριδιώτης Θεόδωρος (Αστέρια), Αρβανίτης Κωνσταντίνος (Μπέμπηδες 2000), Αρχοντακάκης Βασίλειος (ΑΟ Πρωτέας Ευόσμου), Βάμβαλης Βασίλειος (ΑΟ Πρωτέας Ευόσμου), Δημητρακόπουλος Παναγιώτης (Διάπλασις), Κανελάκης Βασίλειος (ΠΑΟ Διοικητηρίου), Κοασσίδης Θεόδωρος (ΑΟ Πρωτέας Ευόσμου), Κούδας Αθανάσιος (Ντίνος Κούης), Μπάκας Γεώργιος (Ολυμπιακός Θεσσαλονίκης), Νίκογλου Αλέξανδρος (ΠΑΟ Διοικητηρίου), Ριζόπουλος Χρήστος (Ελπίδες Σταυρούπολης), Πολιτάκης Γρηγόριος (ΠΑΟΚ), Τζίμας Στέφανος (ΠΑΟΚ), Τόλιος Νικόλαος (Μπέμπηδες 2000), Τοπουζίδης Γεώργιος (Μακεδονικός), Τσίτσκας Παναγιώτης (ΠΑΟΚ), Χατζόπουλος Αναστάσιος (Μπέμπηδες 2000) και Χατσίδης Δημήτρης (ΠΑΟΚ).

Οι υπόλοιπες συναντήσεις του 1ου ομίλου και στις δύο κατηγορίες που θα διεξαχθούν την ίδια μέρα είναι οι παρακάτω:

ΕΠΣ Εβρου – ΕΠΣ Καβάλας (Δημοτικό γήπεδο Καππαδοκίας και κατά τις ώρες 12.30 και 14.00, αντίστοιχα)

ΕΠΣ Δράμας – ΕΠΣ Ξάνθης (Γήπεδο ΕΠΣ Δράμας και κατά τις ώρες 12.30 και 14.00, αντίστοιχα)

ΕΠΣ Χαλκιδικής – ΕΠΣ Θράκης (Δημοτικό γήπεδο Παλαιοχωρίου και κατά τις ώρες 13.00 και 14.30, αντίστοιχα).

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ K14

  1. ΕΠΣ Μακεδονίας 13(29-3)
  1. ΕΠΣ Ξάνθης 10(11-2)
  1. ΕΠΣ Δράμας 10(11-8)
  1. ΕΠΣ Έβρου 10(12-8)
  1. ΕΠΣ Σερρών 7(7-3)
  1. ΕΠΣ Καβάλας 7(11-1)
  1. ΕΠΣ Θράκης 0(1-24)
  1. ΕΠΣ Χαλκιδικής 0(0-23)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ K12

  1. ΕΠΣ Καβάλας 15(13-4)
  1. ΕΠΣ Μακεδονίας 12(16-6)
  1. ΕΠΣ Έβρου 11(11-5)
  1. ΕΠΣ Ξάνθης 6(5-8)
  1. ΕΠΣ Σερρών 3(2-4)
  1. ΕΠΣ Δράμας 3(2-11)
  1. ΕΠΣ Θράκης 2(3-14)
  1. ΕΠΣ Χαλκιδικής 1(1-9)

Σχετικές αναρτήσεις

Καβάλα: «Ακούσατε! Ακούσατε;» από το Μαθητικό Σύνολο Εγχόρδων Spira Minore

kavala247

Αν.Μ. Θράκη: 73 παραβάσεις των μέτρων αποφυγής και περιορισμού της διάδοσης του κορονοϊού

kavala247

Κομοτηνή: Α.Βαφειάδης: Πρέπει να ξεκινήσουμε να συζητάμε

kavala247

Αφήστε ένα σχόλιο

Τόσο εμείς όσο και οι συνεργάτες μας χρησιμοποιούμε τεχνολογία όπως τα cookies στον ιστότοπό μας, για εξατομίκευση περιεχομένου και διαφημίσεων, Κάντε κλικ παρακάτω για να επιβεβαιώσετε ότι συμφωνείτε με τη χρήση αυτής της τεχνολογίας στο web. Αποδέχομαι Περισσότερα